HAKKIMIZDA

Sensplorer MEG Elektrik-Elektronik Bilgi ve İletişim Ltd.Şti. ( www.meg.com.tr ) tarafından tasarlanıp üretilmektedir. MEG 1997 yılında kurulmuş olup, özellikle iletişim ağları ve TCP/IP protokolü ile ilgili alanlarda geniş bir tecrübeye sahiptir. Bu birikimin özgün ürünlere aktarımı için 2006 yılında tasarımlara başlanmış ve bu yönde yatırıma başlanmıştır. Amaç, gerek donanım ve gerekse yazılım tasarım ve uygulamasının tamamen MEG bünyesinde yapılmasıydı.

MEG, Sensplorer ürün ailesiyle beraber kendine ait donanım tasarımının yanısıra, profesyonel TCP/IP ve CAN (Controller Area Network) iletişim protokolüne sahip olmuştur. Bu birikim sonraki projelerde ve ürünlerde kullanılabilecektir.

Sensplorer ürün ailesi gerek yazılım ve gerek donanım tasarım ve uygulaması Türk mühendislerince yapılmıştır. Sensplorer ürün tasarımında pazar ihtiyaçlarının yanında, pazardaki ürünlerin yanıt veremediği veya vermekte problem yaşadığı özellikler düşünülmektedir. 2008 yılında TÜBİTAK TEYDEB desteğine değer görülmüştür. Halen destek sürmekte ve ürün geliştirmesi devam etmektedir.Amacı hassas ortamların izlenmesi, gerektiğinde ilgililerin haberdar edilemesi ve aynı zamanda tanımlanmış otomatik işlevlerin müdahale gerektirmeden yerine getirilmesidir.

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | ÜRÜNLER | YAZILIM | İLETİŞİM
© SENSPLORER 2009